Site Overlay

Festiwal

Tratwa Festiwal

Tratwa Festiwal Pleszew to organizowany od 2015 roku festiwal będący odpowiedzią na potrzeby ludzi młodych. Jest to czas warsztatów, koncertów, spotkań, rekolekcji, a także czas integracji i pielęgnowania wzajemnych relacji. Chcąc oderwać ludzi młodych od codzienności, pragniemy zainspirować ich do poszerzania swoich zdolności, poszukiwania i rozwijania pasji oraz odnalezienia nowych form spędzania czasu. Każdego roku oferujemy szeroki wachlarz warsztatów z różnych dziedzin takich jak aktorstwo, fotografia, taniec, śpiew, gra na instrumentach, gotowanie, sport itp. Zależy nam na tym, by warsztaty były nie tylko dobrze spędzonym czasem, ale by pełniły również funkcje kształcące, wychowawcze, profilaktyczne oraz socjoterapeutyczne.

Festiwal to także czas koncertów i spotkań mających na celu budowanie więzi z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem. Do tej pory odwiedzili nas m. in. Sławomir Szmal, Natalia Niemen, Mate.O, Marika, Tau, Maleo Reggae Rockers, Buslav, Luxtorpeda, Antek Smykiewicz, Grzegorz Hyży, Linia Nocna, TGD i wielu innych gości, dla których ważny jest rozwój młodzieży. W piątkowy wieczór organizowany jest koncert uwielbieniowy w wykonaniu zespołu Tratwa Music Project.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 14-16 czerwca w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Po raz kolejny nie zabraknie dobrego klimatu i wspaniałych ludzi, dlatego nie może zabraknąć również i Ciebie na kolejnej edycji!